مقاله‌‌های آموزشی ایزو

گواهینامه IMS چیست؟

گواهینامهIMS چیست؟
1
(1)

 

IMS مخفف (Integrated Management System)،که به معنای سیستم مدیریت یکپارچه است. IMS یک مدرک رسمی است که افرادی یا سازمانی توانسته‌اند، سیستم مدیریت IMS را با موفقیت اجرا کنند، اعطا می‌شود. این گواهینامه نشان دهنده دانش و مهارت سازمان یا فرد در زمینه مدیریت استانداردهای ایزو ۹۰۰۱ «کیفیت»و ایزو ۱۴۰۰۱«محیط زیست» و ایزو ۴۵۰۰۱«بهداشت و ایمنی» شغلی است.گواهی IMS به عنوان یک اعتبار و تضمین کیفیت برای سازمان یا فرد در بازار کار و صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اهداف سیستم مدیریت یکپارچه

IMS مخفف عبارت سیستم مدیریت یکپارچه است، یعنی چند سیستم مدیریت در یک سازمان کنار هم با مدیریت کنترل کنیم. دریافت سری گواهینامه ایزو در غالب سیستم یکپارچه IMS  به رشد سازمان‌ها کمک می‌کند ، زیرا باعث صرفه جویی هزینه، زمان و نیروی کار می‌شود.

 IMS  اجزای گواهینامه

Ims سیستم مدیریت شامل سه  مورد استاندارد است که شامل:

اهمیت دریافت گواهینامه IMS

پکیج IMS شامل ۴ گواهینامه و ۳ استاندارد بوده و بهترین انتخاب برای واحد های صنعتی ، پیمانکاری و عمرانی به دلیل هزینه و جامعیت بسیار مناسب هستند، اخذ سری گواهینامه IMS به عنوان اولویت هر مجموعه در نظر گرفته می‌شود.در مراحل بعدی گواهینامه‌های پرکاربرد ایزو ۱۰۰۰۴  (رضایت مندی مشتریان)، ایزو ۱۰۰۰۲ (رسیدگی به شکایات مشتریان) و سایر گواهینامه های تخصصی را نیز در نظر بگیرید.

مزایای اخذ گواهینامه IMS  چیست؟

یکپارچه‌سازی موفقیت آمیز سیستم‌های IMS می‌توانند مزیت‌های زیادی برای سازمان شما به همراه داشته باشد از جمله:

  1. یکپارچه سازی مدیریت
  2. کارایی و ثبات
  3. سرعت و مقرون به صرفه بودن

مرحله اخذ گواهینامه IMS برای سازمان‌ها:

مراحله اخذ گواهینامه IMS در سازمان‌ها شامل موارد زیر است:

  1. آمادگی و برنامه ریزی

در این مرحله سازمان ها با تعیین منابع مورد نیاز و فرآیند سیاست‌های لازم برای شروع اخذ گواهینامه آماده می‌شود.

  1. پیاده سازی

پیاده سازی فرآیندها که شامل رویکرد‌ها و فرآیند‌‌های لازم برای مدیریت کیفیت، محیط زیست و سایر فعالیت‌های مرتبط است.                    

  1. آموزش و آگاهی بخشی

این گام، آموزش های لازم برای فهم و استفاده درست از فرآیندها می‌شود و کارکنان به طور کامل با سیستم یکپارچه ims  آشنا می‌شوند.

  1. اجرا و ارزیابی

سیستم ims به طور کامل در شرکت و سازمان ها اجرا می‌شود. استاندارد‌های موجود ارزیابی می‌شوند تا اطمینان حاصل شودکه همه چیز به درستی عمل می‌کند.

  1. گواهی نامه دهی

پس از ارزیابی موفقیت آمیز سیستم، یک مرکز گواهینامه دهی معتبر می‌تواند گواهینامه ims را به سازمان اعطا کند. سایت ثبتی نت با ارائه خدمات اخذ گواهینامه های ایزو و همچنین فروش سیستم مدیریت یکپارچه IMS، به شما کمک می کند تا به طور جامع به اهداف خود در زمینه کیفیت، محیط زیست، ایمنی و بهداشت شغلی دست یابید.

استفاده از استاندارد‌های سیستم مدیریت، عملکرد متعددی از سازمان را پوشش می‌دهد و اجرای آن‌ها تاثیر قابل توجه‌ای بر نوع عملکرد و مدیریت تجاری سازمان‌ها دارند.سیستم مدیریت یکپارچه IMS چارچوبی جامع برای مدیریت همزمان و یکپارچه‌ی ابعاد گوناگون یک سازمان، نظیر کیفیت، ایمنی و بهداشت شغلی و محیط زیست ارائه می‌دهد. این سیستم با یکپارچه‌سازی استانداردهای مختلف مانند ایزو 9001، ایزو 14001 و ایزو 45001، به سازمان‌ها کمک می‌کند تا ضمن ارتقای کارایی و اثربخشی، به طور موثری خود را راضی نگه دارند.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به ما امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *